czwartek, 11 listopada 2021

Ś. † P. IRENA KACZANOWSKA

Irena Kaczanowska ps. "Zosia" (19.10.1927 - 10.11.2021) - bohaterska sanitariuszka batalionu "Miotła". Przenosiła rannych, pracowała w szpitalach polowych na Woli i Starym Mieście. Została odznaczona Krzyżem Walecznych. Zmarła 10 listopada, trzy tygodnie po swoich 94 urodzinach. 

Autografy zdobyłam listownie w 2015 roku. Oprócz podpisanych materiałów otrzymałam również długi list od Pani Kaczanowskiej. 

7 komentarzy:

 1. Gratuluję i serdecznie zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2021/11/1029-marek-siudym.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy masz większą kolekcję walczących w partyzantce? Jeśli interesuje Cię temat np. rozbicia więzienia UB w Kielcach to daj znać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam sporo podpisów powstańców warszawskich, pojedyncze podpisy cichociemnych i lotników. Temat II wojny światowej jak najbardziej leży w kręgu moich zainteresowań kolekcjonerskich i nie tylko.

   Usuń
  2. Mam wręcz niewysłowioną przyjemność i wielki zaszczyt dobrze znać osobiście jednego (a może już ostatniego?) z żołnierzy AK, którzy brali udział w uwolnieniu więźniów z kieleckiego więzienia UB w sierpniu 1945 roku. Tu trochę więcej o tym wspaniałym Polaku.
   https://www.nowaera.pl/oferta-edukacyjna/przed-reforma-2017/szkoly-ponadgimnazjalne/historia/poznac-przeszlosc-wiek-xx/uczestnicy-i-swiadkowie/eugeniusz-wrochna
   Jeśli temat Ci pasuje to mogę załatwić autograf.

   Usuń
  3. Jeśli to możliwe, to proszę o ten autograf. Na pewno wzbogaci moją kolekcję.

   Usuń
  4. Nie ma problemu :)
   Szczegóły ustalimy mailowo. Napisz do mnie na polskieokrety@wp.pl

   Usuń